keskiviikko 22.11.

Kinopalatsi 2

15:30

My Friend Dahmer

107 min (1/2)

17:30

AVAJAISELOKUVA

NÄYTÖS SALISSA 1

The Shape of Water

119 min A

20:00

NÄYTÖS SALISSA 1

Armomurhaaja

83 min A V

22:00

Brawl in Cell Block 99

132 min (1/2)

Kinopalatsi 7

15:40

Kuso

105 min (1/2)

17:45

Vidar the Vampire

83 min (1/2) V

22:00

Tokyo Vampire Hotel

142 min (1/2)

Basso-sali
(Kinopalatsi 9)

15:45

The Laplace’s Demon

105 min (1/2)

18:00

Day of the Dead

100 min (1/2)

20:00

Sequence Break

80 min (1/2) V

22:10

Class of 1984

98 min (1/2) V


torstai 23.11.

Kinopalatsi 2

15:30

I Remember You

105 min (1/2)

17:50

The Disaster Artist

103 min (1/2)

22:10

The Villainess

129 min (1/2)

Kinopalatsi 7

15:30

The Laplace’s Demon

105 min (2/2)

18:00

Still/Born

87 min A

19:50

Habit

90 min (1/2) V

22:00

Christmas Blood

104 min (1/2) V

Basso-sali
(Kinopalatsi 9)

15:30

Mansfield 66/67

84 min (1/2)

17:15

Thriller – A Cruel Picture

104 min (1/2) V

19:40

Roller Boogie

103 min A V

22:00

FINLANDIA-GAALA

Lain Ulkopuolella

84 min A V


perjantai 24.11.

Kinopalatsi 2

15:30

Salyut-7

121 min (1/2)

17:50

What Happened to Monday

123 min (1/2)

20:15

It Came from the Desert

89 min A V

22:15

Commando

90 min A V

Basso-sali
(Kinopalatsi 9)

15:30

Liberation Day

100 min (1/2) V

17:40

My Friend Dahmer

107 min (2/2)

19:55

The Endless

111 min (1/2) V


lauantai 25.11.

Kinopalatsi 2

11:45

NÄYTÖS SALISSA 5

I Remember You

105 min (2/2)

13:50

NÄYTÖS SALISSA 5

The Merciless

120 min A

18:25

The Disaster Artist

103 min (2/2)

22:45

Brawl in Cell Block 99

132 min (2/2)

03:15

American Satan

110 min A

05:20

Another WolfCop

82 min (2/2)

09:15

PÄÄTÖSELOKUVA

Ninja III: The Domination

92 min A

Kinopalatsi 7

11:30

What Happened to Monday

123 min (2/2)

13:45

Salyut-7

121 min (2/2)

16:15

Liberation Day

100 min (2/2) V

18:30

Vidar the Vampire

83 min (2/2) V

20:30

Thriller – A Cruel Picture

104 min (2/2) V

23:00

The Endless

111 min (2/2) V

01:20

Habit

90 min (2/2) V

Basso-sali
(Kinopalatsi 9)

11:50

Filmworker

90 min A

13:40

Revenge

108 min (2/2)

15:50

Mätäkuu

104 min A V

18:05

Class of 1984

98 min (2/2) V

20:45

Sequence Break

80 min (2/2) V

22:45

The Villainess

129 min (2/2)

01:15

Christmas Blood

104 min (2/2) V

03:30

Day of the Dead

100 min (2/2)

05:20

Kuso

105 min (2/2)

07:15

Mansfield 66/67

84 min (2/2)